Skip to content Skip to footer

Hayatımın 5G'si gayret.

İstanbul Üniversitesi #Bilgisayar Mühendisliğinde okurken 👩‍🎓, 2. sınıfta staj için başvurduğum Garanti Bankası müşteri hizmetlerinde part time çalışırken buldum kendimi. Öğrenciyken çalışma dünyasına girmek, kendim gelir üretip, ürettiğim gelirle okumak şu andaki Seda’nın oluşmasında çok önemli rol oynadı. 🌟

Öğrenciyken, el modelliği yaparak ufaktan reklam dünyasının da tadına baktım 🎬 SanaBoschHellmansGalia, Turkcell çekimlerinde el modelliği yaptım. 🎥 Sadece bir el çekimi reklamı için 20 saate yakın sette kaldığım zamanlar oldu. Reklam, sinema, dizi çekim yapan çalışanlarının işi ciddi zor gerçekten.

Türkiye’nin üçüncü büyük #mobil #telekom operatörü Aria’nın kurulmasıyla (İş-Tim) #telekom dünyasına giriş yaptım. İş-Tim, #Aria , #Avea , #TürkTelekom şirket birleşme ve transformasyon, #dijital #dönüşüm süreçlerinde önemli roller aldım 🦸‍♀️ #Transformasyon , #adaptasyon ve farklı kültürlerde çalışmakta uzmanlaştım 👏 Kendimi Optimus Prime’a benzetiyorum 🤖

Türk Telekom Grubu sponsorluğunda, Executive MBA 2014, Insead Stratejik Liderlik Programı 2016, Professional Scrum Master Level I 2016, Geleceğin Teknolojileri Programı Shenzen 2018 programlarını tamamladım.

2019’da İleri Düzey Kosgeb Girişimcilik sertifikamı aldım. Girişimcilik dünyasını çok seviyorum. Ülkemizin stratejik öncelikleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde girişimcilerin kurduğu yeni işletmelerin hayatta kalma oranının arttırılmasını sağlamak amacıyla teşvik almak istiyorsanız sertifikanız olmalı. https://lms.kosgeb.gov.tr/ #startup

Google Dijital Pazarlamanın Temelleri adlı 26 Modüllük eğitimi tamamladım, sertifikamı 2021 de aldım. Herkesin internet ortamında iş yapabilmesini sağlayacak kadar yalın ve basit dillerle eğitimler veriliyor. https://learndigital.withgoogle.com/digitalgarage

#Yazılım geliştirme (I ❤️ Java), #ürün geliştirme, teknik ürün yönetimi, #Agile , #eticaret , #dijital dönüşüm, #mentorluk (#startup, iş) #içeğitmenlik uzmanlık alanlarım. Motivasyon kaynağım hep gelişmek, öğrenmek, daha ileriye gitmek. Gelişmek ve geliştirmek, büyük projelerde yer alıp, başarılı sonuçlar almak tutkum.

Gönüllülük #Volunteering, sosyal sorumluluk, ilişki ağı geliştirmek benim için çok önemli ☝️

⓵ Türk Telekom Pilot girişim hızlandırma programında, çok değerli #girişimci fikirlerinin değerlendirmesi ve teşvik alınacak girişimlerin seçilmesinde aktif rol alıyorum, teşvik için seçilen girişimlere #startup mentörlüğü yapıyorum. (350+ fikrin değerlendirilmesinde görev aldım)
⓶ PWN İstanbul, Profesyonel İş Kadınları Derneği’nde İcra Kurulu Üyesi, Teknoloji ve Girişimcilik Çalışma Grubunun eş başkan olarak görev almaktayım. #empowerwomen
⓷ Üniversite öğrencilerine, yeni mezunlara, Türk Telekom’da çalışan arkadaşlarımıza mentorluk yapıyorum.
⓸ Yeni başlayan ya da terfi alan yöneticilerin oryantasyonu amacıyla “Yöneticinin IK Penceresi” eğitiminde iç eğitmenlik yapıyorum.
⓹ Kırtasiye, kıyafet yardım organizasyonları düzenleyerek 1000+ çocuğumuza destek de bulunulmasına vesile oldum.
⓺ WinTrai (Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi Kadın Çalışma grubu) gönüllü olarak destek veriyorum.
⓻ BYFOG Bir Yaşam Felsefesi Olarak Girişimcilik İnanç Ayar, Haddini Aş Pınar & Bora Özkent klüplerine üyeyim, çok değerli insanlarla bir araya geliyoruz.

İlişki Ağı geliştirmek önem verdiğim konulardan, yeni insanlar tanımayı, fikir alışverişi yapmayı, akıl hocalığı almayı, vermeyi seviyorum.

2008 yılında blog yazmaya başlayıp, 2 yıl devam edip işe güce dalıp paylaşmayı bıraktım. Sürdürülebilir olmak çok önemli. Umarım artık devamlılığını sağlayacağım.

Bahçe Tarımını, çiçekleri ve Ebru sanatını seviyorum.

Edirne’liyim. İstanbul’da yaşıyorum. Evliyim ve 2011 doğumlu bir oğlumuz var.

Çok sevdiğim bir sözle hayatımı özetleyeyim ve yazımı bitireyim.

Kader gayrete aşıktır derler, çektiğin zahmet gün gelir rahmete dönüşür.

Go to Top